Супрун Дар'я Миколаївна

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Дар'я Супрун

Дар'я Миколаївна Супрун (нар. 7 січня 1985) — науковець і педагог, доктор педагогічних наук, професор кафедри спеціальної психології та медицини Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Батько, Супрун Микола Олексійович, уродженець села Держанівка.

Життєпис[ред. | ред. код]

2007 року закінчила Київський національний університет внутрішніх справ, факультет права і підприємництва за фахом «правове забезпечення підприємницької діяльності» і отримала кваліфікацію юриста. Продовжила навчання в магістратурі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, інституті іноземної філології за фахом «англійська мова та література» і отримала кваліфікацію викладача англійської мови — вчителя зарубіжної літератури.

У 2009—2011 працювала викладачем кафедри мовної підготовки та юридичної лінгвістики в Академії управління МВС, з жовтня 2010 по червень 2011 — старшим викладачем кафедри іноземних мов Національної академії внутрішніх справ.

У грудня 2011 захистила в Харківському Національному університеті внутрішніх справ кандидатську дисертацію на тему «Психологічні умови розвитку мотивації збереження здоров'я у керівників органів внутрішніх справ» і здобула науковий ступінь кандидата психологічних наук (PhD) за спеціальністю 19.00.06 — юридична психологія.

З липня 2011 по серпень 2016 вона доцент кафедри іноземних мов Національної академії внутрішніх справ.

В 2016—2018 навчалася в докторантурі Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, де захистила докторську дисертацію на тему «Теорія та практика професійної підготовки психологів в галузі спеціальної освіти», здобула науковий ступінь доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.03 — корекційна педагогіка.

З вересня 2016 Дар'я Супрун — професор кафедри спеціальної психології та медицини в Ураїнському державному університеті імені Михайда Драгоманова, де розробила та викладає сучасні навчальні курси.

Є членом редколегій науково-методичного журналу «Логопедія», Наукового часопису УДУ імені Михайла Драгоманова. Експерт секції «Україна в мінливому світі: інклюзивне, інноваційне, мисляче суспільство» у складі Експертної ради Міністерства науки і освіти України.

Супрун Д.М. є членом спеціалізованої Вченої ради із захисту докторських дисертацій за спеціальністю 13.00.03 — корекційна педагогіка в УДУ імені Михайла Драгоманова.

Науковець[ред. | ред. код]

Сфера наукових інтересів: формування професійної компетентності в процесі професійної підготовки психолога; використання активних та інтерактивних методів навчання; сучасна методологія наукового пізнання, психолого-педагогічний професійний менеджмент

Викладає дисципліни: Спеціальна психологія з методикою викладання, Методологія наукового дослідження у спеціальній та клінічній психології, Психологія управління (Psychology of Management), Основи професіоналізму викладача вищої школи, Тренінг особистісного зростання, Психотехніка розвитку професійної ідентичності та мотивації психолога-консультанта

Відзнаки[ред. | ред. код]

  • У 2020—2022 роки була стипендіатом Кабінету Міністрів України для молодих вчених, в 2022 нагороджена медаллю «За наукові досягнення» Пилипа Орлика.

Посилання[ред. | ред. код]