Берковець Віра Володимирівна

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
Віра Берковець

Віра Володимирівна Берковець (Бондаренко) (народилася 12 квітня 1972 у місті Києві) — кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології КНУ імені Т.Шевченка

Родина[ред. | ред. код]

Мати — Олександра Михайлівна Берковець (до заміжжя Довгаль, народилася 1947 в селі Лихачів) — науковець, хімік.

Батько: уродженець Носівки Берковець Володимир Семенович (1941—2008) — інженер, почесний винахідник СРСР.

Життєпис[ред. | ред. код]

У 1996 р. закінчила з відзнакою філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність українська мова та література) та отримала кваліфікацію філолога, викладача української мови та літератури.

У 1999 р. закінчила аспірантуру при кафедрі сучасної української мови філологічного факультету.

Працювала у школі, лабораторії експериментальної фонетики (ЛЕФ) Київського університету, редакціях видавництва „Бібліотека українця”, газети „Фінансова Україна”, в компанії «ЛІГА: Закон» (Всеукраїнська інформаційно-правова система), інформагентстві „УНІАН”, на радіо „Голос Києва”, телебаченні (канали „ТЕТ”, „1+1”).

У 2004 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Просодичні диференційні ознаки функціонального стилю в українській мові” зі спеціальності 10.02.01 – українська мова.

З 1999 р. – асистент, викладач, з 2008 р. – доцент кафедри сучасної української мови (нині – кафедри української мови та прикладної лінгвістики) Інституту філології.

Делегат від кафедри на конференціях трудового колективу, співорганізатор відбіркових етапів конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Проходила стажування в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (2006 р.), Інституті української мови НАН України (2015 р.), в Академічному товаристві імені академіка М. Балудянського (Кошице, Словаччина, 2016 р.).

Контакти[ред. | ред. код]

(044) 239 3349 (робочий), Virvolb@ukr.net

Посилання[ред. | ред. код]