Барвінок (дитячий садок)

Матеріал з Енциклопедія Носівщини

Носівський дошкільний навчальний заклад № 1 "Барвінок" комбінованого типу Носівської міської ради Чернігівської області (Носівський ДНЗ № 1 "Барвінок")

м. Носівка, вул. Воскресенська 11

Контингент[ред. | ред. код]

Станом на лютий 2020 у садочку «Барвінок» функціонує:

  • 1 логопедична група, в якій 16 дітей мають змогу поліпшити звуковимову;
  • три групи з інклюзивним навчанням, де навчаються і виховується 5 дітей дошкільного віку з різними нозологіями.

Станом на вересень 2021 в ДНЗ № 1 «Барвінок» — 11 груп, 301 дитина.[1]

Люди[ред. | ред. код]

Носівський дитячий садок № 1[ред. | ред. код]

Джерело: «Носівський дитячий садок № 1» — розділ книги Валерія Фурси «З історії освіти Носівщини» Навчальні заклади Носівки.— Ніжин: Видавець ПП Лисенко М. М., 2018. — 328 с. ISBN 978-617-640-400-2.

Спогади Ганни Федорівни Дітківської, завідуючої дитсадком у 1956-1992 рр.

Я приїхала в Носівку у 1949 році. У квітні 1950 р. розпочала працювати вихователькою в дитячих яслах, а в жовтні 1951 року перейшла на роботу в дитсадок вихователькою. На той час там працювали дві дошкільні групи.

У 1956 році я була призначена завідуючою дитячим садком. Тоді вже об'єднали ясла і дитсадок. На той час у групах було по 30-35 дітей і дуже багато ще було на черзі, тому що не вистачало місць для всіх бажаючих відвідувати дитсадок. Довелося протягом кількох років будувати три фінські будинки в яких розмістилося ще три групи дітей. І хоч стало вже 9 груп, але все одно не було змоги задовольнити усіх бажаючих.

В цих приміщеннях не було елементарних зручностей: постійно доводилося виносити і заносити розкладушки для сну дітей, користуватися примітивними умивальниками, не було в приміщеннях і туалетів.

На той час заступником голови райвиконкому працював Комар О. І. Він викликав мене і сказав, що досить будувати такі хатинки, які все одно не розв'язують питання; потрібно будувати справжній будинок.

Виникла необхідність терміново складати кошторис на будівництво. Мені довелося їхати в Чернігів і зі сльозами на очах вмовляти працівників планового відділу якнайшвидше підготувати документацію для будівництва, доки мені обіцяли виділити на це кошти.

Дякуючи Комару О.І, начальнику міжколгоспбуду Кияшку Ф. М., а також батькам, у 1981 році був введений у дію новий двоповерховий будинок на 280 місць, з усіма зручностями для малечі. Працювати в такому приміщенні стало набагато легше. І все одно, ще тривалий час працювали старі приміщення, тому що навіть новобудова не могла повністю розв'язати питання забезпечення усіх, хто потребував, місця в дитсадку.

Територія дитсадка стала більш впорядкованою і затишнішою: були облаштовані сучасні ігрові майданчики, спортивний майданчик, фонтанчик, озеленені групові майданчики.

Працівники закладу піклувалися про покращення харчування дітей і вирощували своїми силами моркву, буряк, картоплю, цибулю, збирали яблука, сливи, вишні. Крім того, на відходах з кухні, відгодовували свиней. Кожна група дітлахів мала свої грядки, де проходили заняття з трудового навчання і змалечку виховувалася любов до праці.

Наш дитсадок був найбільшим в районі і тому він став опорним. На його базі завжди проводили відкриті заняття, семінари для вихователів з інших дитсадків району та області.

У 1950-х роках в закладі працювали Подимова Ніна Петрівна, Швець Галина Нечипорівна, Свирид (на жаль не пам'ятаю імені), нині покійні. Пізніше стали працювати Хиленко Паша Петрівна, Прокопець Галина Михайлівна, Козаченко Євдокія Пилипівна, Шиша Надія Павлівна, Пилипенко Лідія Іванівна, Буняк Лідія Миколаївна, Богдан Варвара Михайлівна, Лук'яненко Валентина Андріївна, Кебкал Валентина Іванівна, Чеховська Тетяна Володимирівна, Андрієнко Валентина Василівна, Руденко Ольга Олександрівна, Кононенко Галина Федорівна, Ляшенко Олександра Олександрівна, Лапко Ольга Іванівна.

Методистом працювала Підгаєцька Надія Онисимівна, а музичним керівником Підгаєцька Неля Іванівна, медичними сестрами були Риндя Зоя Якимівна, Кубрак Світлана Сергіївна, Коновал Тамара Павлівна.

Крім вихователів нянями працювали Грузенська Марія Іванівна, Швець Марія Іванівна, Бондаренко Катерина Петрівна, Грузенська Г. І., Яма Лідія, Кириленко Любов Іванівна, Найдьон Світлана Олександрівна.

Кухарями працювали Пелехай Ліда Павлівна, Шиша Раїса Василівна, Верба Паша Тарасівна.

В 1992 році я вийшла на пенсію, але ще до 2003 року працювала вихователем.

2015 р.

Р.S. Будівництво нового приміщення дитсадка було заплановано ще в середині 1960-х років, були навіть вириті траншеї для закладки фундаменту. Проте роботи надовго зупинилися на цьому етапі через брак коштів. Дитинство десятків малих носівчан, котрі жили в двоповерхових будинках біля музичної школи, а також на прилеглих до дитсадка вулицях, минуло на «ямАх». Так ми називали цей район.

Дитячі компанії півтора десятиліття гралися там у «війну», квача, піжмурки, проводили різноманітні спортивні змагання, варили гартаначку, будували землянки.

В. Фурса

Про сьогодення дитсадка розповіла нинішня завідуюча «Барвінка» Чорна Наталія Віталіївна

Після Ганни Федорівни Дітківської в 1986-2002 роках завідуючою працювала Ретізник Тамара Михайлівна. З 2002 року і до цього часу заклад очолює Чорна Н. В.

Змінилися, звісно, і вихователі та працівники дитсадка.

Багато років тут працюють вихователі з великим досвідом роботи: Овод Олена Володимирівна, Гапон Любов Володимирівна, Бицька Лариса Василівна, Буряк Катерина Миколаївна, Богдан Варвара Михайлівна, Андрієнко Валентина Василівна, Рекун Наталія Борисівна, Чупахіна Тамара Іванівна, Ярова Віра Олександрівна.

Нещодавно вийшла на заслужений відпочинок Буняк Лідія Миколаївна. Кононенко Ганна Федорівна працювала вихователем 45 років, а нині працює кастеляншею, 25 років вихователем працювала Шпачинська Тетяна Леонідівна, яка зараз працює помічником вихователя. Молодшій зміні педагогів є з кого брати приклад.

Вже не один рік працюють в дитсадку вихователями Кеба Тетяна Анатоліївна, Семенець Олена Миколаївна, Калина Олена Євгеніївна, Волоха Віта Сергіївна, Губар Валентина Миколаївна, Харченко Юлія Михайлівна, Драбинога Анастасія Ігорівна, Добреля Тетяна Володимирівна, Смичек Алла Миколаївна, Гапон Алла Олексіївна, Кирієнко Галина Сергіївна, Митько Тетяна Володимирівна.

Бичук Наталія Леонідівна працює вихователем-методистом, Дяченко Валентина Миколаївна – вчитель-логопед, Макуха Тетяна Сергіївна – психолог, Підгаєцька Неля Іванівна та Ювенко Ніна Григорівна – музичні керівники, Віра Степанівна Семенець – медсестра дитячого садка.

Нині в «Барвінку» 24 педагоги виховують 330 дітей в 11 групах; одна з них – логопедична.

У двоповерховому приміщенні дитсадка, розрахованому на 12 груп, є спортивна і музична зали, театралізована студія, «Українська світлиця».

В дитсадку є газова і твердопаливна котельні, центральне водопостачання. На початку 2018 року був проведений капітальний ремонт даху будинку. В найближчих планах – утеплення будівлі. Нашому дитсадку допомагали Волошин Г. М., Гордін О. В., Кодола О. М. за що ми їм дуже вдячні.

2018 рік

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Мережа закладів дошкільної освіти, Носівська міська рада, 23 вересня 2021