Данина

Матеріал з Енциклопедія Носівщини
(Перенаправлено з Даніно)

Данина́  — село в Україні, тепер у Ніжинському районі Чернігівської області. Населення становить 1022 осіб. Орган місцевого самоврядування — Данинська сільська рада.

До 1965 року — перебувало в складі Носівського райну.

Історія[ред. | ред. код]

Село Данина відоме з 1627 року. Від часу першої писемної згадки і до 1920 року село мало назву «Данина», що походить від слів «данина», «дань». У зв’язку з тим, що жителі села були змушені сплачувати данину татарським загарбникам, їх називали данницями.

Експерти Інституту української мови НАН України також пов’язують походження назви населеного пункту із назвою географічного об’єкта – урочища Данина, яке згадується в деяких історичних документах.

Починаючи з 1920-тих в офіційних документах фігурували русифіковані варіанти назви — Данине та Даніно.

05.02.1965 Указом Президії Верховної Ради Української РСР передано сільради Носівського району: Данинську та Шатурську — до складу Ніжинського району.[1]

7 вересня 2016 року селу повернута історична назва — Верховна Рада України постановила перейменувати село Данине Ніжинського району Чернігівської області на село Данина.[2]

Уродженці села[ред. | ред. код]

Спорт[ред. | ред. код]

У 2010 році був створений ФК «Сокіл», який у 2010 та 2011 роках посів 8 місце у чемпіонаті Ніжинського району з футболу. 24 грудня "Сокіл брав участь в футзальному турнірі м. Ніжин СК «Зірка». Шкільна футбольна команда «Сокіл-2» у 2011 році посіла 5 місце у розіграші чемпіонату району Ніжинського району з футболу.

Волейбольна команда Данинської загальноосвітньої школи у 2010 році посіла 4 місце у смт. Лосинівка, а 2011 року — 3 місце у турнірі, який проходив у селі Данине «Volley-ball Cup in Danyne».

У 2012 році Сокіл знову грав на першості району по футболу і зайняв 7 місце.

У 2013 році Сокіл виборов бронзові нагороди першості району серед команд Першої ліги. Пропустив вище лише Фортуну (Григоро-Іванівка) та Юність (Шатура)

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Микола Тимошик. Село. Т. 1. Зійти з безпам’ятства. К., Ярославів Вал, 2017, – 420 с. Посилання
  • Микола Тимошик – Село – Том 2. Трудний шлях відмосковлення. К., Ярославів Вал, 2017, – 580 с. Посилання